Vse zainteresirane gospodarske subjekte vabimo k sodelovanju pri strokovnem dialogu oz. predhodnem preverjanju trga, kot izhaja iz 64. člena Zakona o javnem naročanju (ZJN-3).
1. Podatki o vsebini strokovnega dialoga
Naročnik | MESTNA OBČINA MARIBOR Ulica heroja Staneta 1 2000 MARIBOR |
Predmet 1: | Nabava higienskih pripomočkov za osnovne šole in vrtce |
Predmet 2: | Nabava čistilnih sredstev za osnovne šole in vrtce |
Vrsta | Blago |
Postopek | Strokovni dialog |
Pravna podlaga | 64. člen Zakona o javnem naročanju (ZJN-3, Uradni list RS, št. 91/15, 14/18, 121/21, 10/22, 74/22 – odl. US, 100/22 – ZNUZSZS in 28/23) |
2. Namen strokovnega dialoga
Zakon o javnem naročanju (ZJN-3, Uradni list RS, št. 91/15, 14/18, 121/21, 10/22, 74/22– odl. US, 100/22 – ZNUZSZS in 28/23, v nadaljevanju ZJN-3) v 64. členu omogoča, da pred začetkom postopka javnega naročanja z gospodarskimi subjekti izvedemo strokovni dialog in v okviru tega zaprosimo ali upoštevamo nasvete, ki jih bomo lahko uporabili pri pripravi razpisne dokumentacije, pod pogojem, da taki nasveti oziroma priporočila ne preprečujejo ali omejujejo konkurence ter ne pomenijo kršenja načela enakopravne obravnave ponudnikov in načela transparentnosti javnega naročanja.
Gre za možnost posvetovanja naročnika z gospodarskimi subjekti, ki so lahko potencialni ponudniki v postopku javnega naročanja.
Skladno z določili ZJN-3 se naročnik lahko posvetuje z enim ali več potencialnimi ponudniki, ti pa lahko kljub temu oddajo ponudbo za pridobitev javnega naročila.
Naročnik lahko z njimi sodeluje le zato, da bi pridobil potrebne strokovno-tehnične informacije za pripravo razpisne dokumentacije. Strokovni dialog ne sme omogočiti neupravičenega privilegiranega položaja določenega ponudnika.
Udeležba ali neudeležba posameznega gospodarskega subjekta pri strokovnem dialogu ne vpliva na njegove pravice in obveznosti v morebitnem nadaljnjem postopku javnega naročanja, ki lahko sledi izvedenemu strokovnemu dialogu.
Pravna narava strokovnega dialoga je izmenjava strokovnih mnenj med zainteresiranimi gospodarskimi subjekti na eni strani in naročnikom na drugi strani, za pripravo ustrezne razpisne dokumentacije in izvedbo javnega naročila. Naročnik si pridržuje pravico, da po svoji strokovni presoji mnenja in pobude zainteresiranih gospodarskih subjektov – udeležencev dialoga upošteva ali ne, v večji ali manjši meri, kjer se mu to zdi potrebno in primerno.
3. Potek strokovnega dialoga
Naročnik bo strokovni dialog izvedel v naslednjih korakih:
- Povabilo naročnika zainteresiranim gospodarskih subjektom k strokovnemu dialogu preko spletni strani Mestne občine Maribor
- Izvedba srečanj z udeleženci strokovnega dialoga
Strokovni dialog se vodi v slovenskem jeziku. Vsak udeleženec sam krije morebitne stroške, povezane z udeležbo pri strokovnem dialogu.
Strokovni dialog je javen, zato lahko vsak zainteresirani gospodarski subjekt svobodno in predvsem argumentirano komentira vsebino.
Strokovni dialogi bodo izvedeni v obdobju od 17. 3. 2025 do 21. 3. 2024. Vse zainteresirane gospodarske subjekte vabimo, da svoj interes izkažejo do 13. 3. 2025, s sporočilom na elektronski naslov: sjn@maribor.si .
Zainteresirani gospodarski subjekti bodo o kraju in času izvedbe obveščeni z vabilom.