URBAN INNO – Utilizing innovation of urban ecosystems
Opis projekta
URBAN INNO – Utilizing innovation potential of urban ecosystems (Uporaba inovacijskih potencialov urbanih ekosistemov) (CE677), je projekt, ki je bil sofinanciran s strani programa Interreg Srednja Evropa (CENTRAL EUROPE). Projekt je obravnaval izziv, kako izboljšati inovacijski potencial malih in srednje velikih mest.
Projekt URBAN INNO se je osredotočal na povečevanje inovacijskih potencialov mest skozi ustanavljanje štiri-spiralnih mrež oz. grozdov v partnerskih mestih in regijah in tudi na razvoj ter izvajanje novih participativnih metod in orodij, ki so vključevala končne uporabnike (prebivalce). Cilj projekta je bil vključiti prebivalce mest v proces odprtega inoviranja in jih motivirati ter izobraziti v pametne uporabnike.
URL: https://www.interreg-central.eu/Content.Node/URBAN-INNO.html
URBAN INNO brošuraURL: https://www.interreg-central.eu/Content.Node/URBAN-INNO/CE677-URBAN-INNO-D.C.4.1.-Printable-material—Brochure-prev.pdf
Zbirka participativnih metod in orodij za pametne inovacije v mestihURL: http://www.user-participation.eu
V sklopu projekta je bilo vzpostavljenih 5 novih inovacijskih mrež v partnerskih regijah, ter razvitih 6 inovacijsko naravnanih akcijskih načrtov. Razvito je bilo e-orodje pametnih udeležbenih metod in orodij, ki je dostopno na spletni strani www.user-participation.eu. Orodje predstavlja nabor metod in orodij za različne situacije, kjer je možno vključevanje prebivalcev.
Vzporedno so bile v pilotskih projektih testirane udeležbene metode in orodja. V Mariboru so pilotne aktivnosti potekale na področju e-storitev, ki jih javna podjetja v Mariboru ponujajo prebivalcem.
Vrednost celotnega projekta v EUR
2.620.632,41
Vrednost projekta za MOM v EUR
170.254,77
Stopnja financiranja
85%
Program sofinanciranja






URBAN INNO – Utilizing innovation of urban ecosystems
Financerji projekta
Projekt URBAN INNO je sofinancirala Evropska unija, in sicer iz Evropskega sklada za regionalni razvoj v okviru programa Interreg Srednja Evropa (CENTRAL EUROPE) v višini 85%, delež lastnih sredstev Mestne občine Maribor je znašal 15%.

URBAN INNO – Utilizing innovation of urban ecosystems
Partnerji projekta
Na projektu je sodelovalo 12 partnerjev iz 8 različnih držav in sicer iz Slovenije, Hrvaške, Avstrije, Italije, Madžarske, Slovaške, Poljske in Nemčije. Na projektu je sodelovalo 5 pridruženih partnerjev iz 4 različnih držav (Nemčije, Avstrije, Madžarske in Slovaške). Vodilni partner konzorcija je bilo mesto Rijeka iz Hrvaške, konzorcij pa so sestavljala mesta, razvojno-raziskovalne organizacije in podjetja. Iz Slovenije sta v projektu kot partnerja sodelovala Mestna občina Maribor in e-Zavod.











Pridruženi partnerji so bili: Economic Development Department Karlsruhe (Nemčija), Vas County Authority (Madžarska), City of Pinkafeld (Avstrija), City of Hartberg (Avstrija), Košice Self-governing Region (Slovaška).
priloge
Dodatne informacije o projektu
novice in dogodki
Novice
Poglej večProjekti
Podobni projekti
Poglej večInvesticijsko vzdrževanje objektov predšolske vzgoje 2024
Leto zaključka2024
Vrednost600.000,00 EUR
Mestna občina Maribor vsako leto iz proračuna občine zagotavlja tudi sredstva za investicijsko vzdrževanje in investicije v javne vrtce. Vsako leto se tudi imenuje strokovna komisija, ki opravi oglede objektov in pripravi letni program izvedbe del.
EU projekt
Izgradnja kanalizacije Razvanje – severni krak novogradnja
Leto zaključka2025
Vrednost2.071.591,58 EUR
Izgradnja kanalizacije Razvanje – severni krak novogradnja Opis projekta Namen načrtovanega projekta je zgraditi fekalno in meteorno kanalizacijo v severnem […]
Izboljšajmo Maribor
Vsak, ki živi, dela ali se izobražuje v tem mestu, lahko prispeva, da bo Maribor boljši. Radi bi slišali kaj vas zanima, kaj predlagate oziroma kaj vas moti v Mestni občini Maribor.
Vabljeni k oddaji pobude.
Ekipa Izboljšajmo Maribor
Izboljšajmo MariborČuj, sodeluj!
Odločate vi! Sodelujte pri razvoju Mestne občine Maribor in bodite del napredka.
Preberi več