Izgradnja nove zdravstvene postaje Magdalena v Mariboru
Opis projekta
Dotrajan obstoječ objekt Zdravstvene postaje Tabor je bil v celoti odstranjen in nadomeščen s sodobnim objektom (k+p+2N), ki občanom in regiji omogoča zdravstvene storitve v skladu z aktualnimi standardi.
Novozgrajeni objekt se imenuje Zdravstvena postaja Magdalena in je izveden v skladu z zmagovalno rešitvijo Styria arhitektura d.o.o., ki je bila izbrana na arhitekturnem natečaju, izvedenem poleti 2020. Uporabno dovoljenje za objekt je bilo pridobljeno 30.04.2024. Slavnostna otvoritev objekta je bila 20.06.2024.
Umestitev objekta v prostor je z volumnom, materialnostjo in barvnim koloritom spoštljiva do okoliških stavb in nadgrajuje njihovo povezovanje s prostorom. Vogalna, točkovna postavitev objekta, ki zaključuje stavbni blok na južnem robu mestnega parka, omogoča formiranje »tempeljske stavbne forme – TEMPELJ ZDRAVJA«, ki se z oblikovno in funkcionalno zasnovo odziva na programske potrebe zdravstvenega doma ter urbanotvorni potencial lokacije. Pritlični del objekta je z razporeditvijo notranjih prostorov in oblikovanjem vhodnih območij (tudi glede na manjko kvalitetno oblikovanega odprtega prostora) zasnovan tako, da zvišuje delež in kvaliteto urbanotvornega odprtega prostora s strukturiranjem in razporeditvijo novih javnih odprtih površin.
Z izgradnjo novega objekta v velikosti dobrih 3.400 m2 so se zagotovili lokacijsko enoviti in funkcionalno – tehnološko ustreznejši pogoji tako za delo zaposlenih kot tudi za obravnavo pacientov. V Zdravstveni postaji Magdalena se izvajajo storitve splošnega zdravstvenega varstva, otroškega zdravstvenega varstva, varstva žensk in laboratorija, ki sodijo pod okrilje osnovnega zdravstvenega varstva ter specialistične ambulante. V objekt je v pritličju umeščena lekarna. V kleti objekta je prostora za 30 parkirnih mest, ki so na razpolago obiskovalcem. Izvedena je steklena fasadna stena s prilagojenim rastrom in integriranim stavbnim pohištvom, ki je sistemska rešitev s trajno rabo in energetsko učinkovitim konceptom. Vertikalne lamele so sestavni del elementne fasadne. Integrirana okna s parapetno členitvijo omogočajo naravno prezračevaje vseh prostorov ter enostavno vzdrževanje in čiščenje.
Vrednost celotnega projekta v EUR
11.357.529,79
Lastna sredstva MOM v EUR
6.992.254,70
Predvidena vrednost sofinanciranja Ministrstva za zdravje v EUR
2.928.643,20
Predvidena vrednost sofinanciranja Zdravstvenega doma Adolfa Drolca v EUR
215.778,53
Predvidena vrednost sofinanciranja ostalih občin soustanoviteljic ZD Adolfa Drolca v EUR
867.147,37
Predvidena vrednost sofinanciranja Lekarn Maribor v EUR
353.705,88


















Izgradnja nove zdravstvene postaje Magdalena v Mariboru
Financerji projekta
Projekt financira Mestna občina Maribor s sofinancerji – Zdravstvenim domom Adolfa Drolca in vsemi občinami soustanoviteljicami ter Lekarnami Maribor. Sofinanciranje se izvaja tudi s strani Ministrstva za zdravje.



Izgradnja nove zdravstvene postaje Magdalena v Mariboru
Povezave
novice in dogodki
Novice
Projekti
Podobni projekti
Poglej večEU projekt
Izgradnja nove Zdravstvene postaje Tezno v Mariboru
Leto zaključka2027
Vrednost20.695.754 EUR
Izgradnja nove Zdravstvene postaje Tezno v Mariboru Opis projekta Predmet projekta je izgradnja novega objekta zdravstvene postaje na Teznem (v […]
EU projekt
Ready4Heat – Protecting citizens from heat / Zaščita prebivalcev pred vročino
Leto zaključka2026
Vrednost2.040.000 EUR
Projekt Ready4Heat podpira mesta pri uvajanju preizkušenih kratko-, srednje- in dolgoročnih ukrepov s poudarkom na problemu: nenadnih vročinskih valov. Poseben poudarek projekta je na ukrepih, ki lahko v primeru vročine učinkujejo takoj.
Izboljšajmo Maribor
Vsak, ki živi, dela ali se izobražuje v tem mestu, lahko prispeva, da bo Maribor boljši. Radi bi slišali kaj vas zanima, kaj predlagate oziroma kaj vas moti v Mestni občini Maribor.
Vabljeni k oddaji pobude.
Ekipa Izboljšajmo Maribor
Izboljšajmo MariborČuj, sodeluj!
Odločate vi! Sodelujte pri razvoju Mestne občine Maribor in bodite del napredka.
Participativni proračun